Imunita

Ľudia s oslabenou imunitou sú unavení a náchylnejší k mnohým ochoreniam – prechladnutie, chrípka, ochorenie dýchacích ciest, rôznym zápalovým ochoreniam. Prekonanie týchto ochorení imunitu ešte viac oslabuje a začína tak začarovaný kruh.

Oslabená imunita je príčinou ochorení, ktoré ju ešte viac oslabujú. Tak je dobré začať pracovať na tom, aby sa náš imunitný systém dostal čo najskôr späť do kondície a s ním aj celé telo. Ako na to?

Základom nášho imunitného systému sú dobré fungujúce črevá. Práve tu sa nachádza až 85% našich imunitných buniek. Len zdravá a správnymi mikroorganizmami osídlená sliznica čreva môže odolať infekcií.

Ako ozdraviť črevá? 

Cestou môže byť úprava jedálnička a zaradenie produktov obsahujúcich priateľské baktérie mliečného kvasenia. Ide najmä o zakysané mliečne výrobky, jogurty, jogurtové mlieka, ale tak isto aj kyslú kapustu. Bohužiaľ toto často nestačí. Koncentrácia tu obsiahnutých baktérií je pre zásadnú obnovu črevnej rovnováhy obvykle príliš nízka. Naviac dnešný uponáhľaný životný štýl nekladie veľký dôraz na zdravú a vyváženú stravu.

Pre pohodlné doplnenie priateľských baktérií sú preto veľmi často odporúčané probiotiká vo forme výživového doplnku.

Vhodným prípravkom je ProbioLact. Jediný zástupca biofilmových probiotík na trhu. Biofilmové probiotiká sú mechanizmom, akým v čreve pôsobia, tak unikátne, že bez váhania považujeme za probiotiká 4. generácie.

ProbioLact obsahuje:

Probiotické baktérie Lactobacillus acidophilus kultivované na nosiči vo forme biofilmu
+
10 mld. Priateľských baktérií v odporúčanej dennej dávke
+
Prebiotiká ( k podpore rastu zdravej mikroflóry)
+
Vitamín C (podpora imunity)
+
Enterosolventná ochranná kapsula

Rýchlejšie uzdravenie

Často sa stáva, že po úspešnej liečbe sa človek nie a nie dostať späť do kondície. Dôvodom je oslabená imunita. Rekonvalescencia trvá dlhšie a nie je výnimkou, že človek zase niečo chytí. Začína tak začarovaný kruh. Oslabená imunita je príčinou ochorením, ktoré ju následne ešte viac oslabuje. Kľúčom je posilnenie obranyschopnosti organizmu.