Kedy užívať probiotiká

V úvode musíme konštatovať, že Európska komisia nepovolila používanie žiadneho zdravotného tvrdenia týkajúceho sa pozitívneho vplyvu probiotík na ľudské zdravie.

Preto zdôrazňujeme, že nižšie uvedený text sa nevzťahuje k produktu, ale k vedeckým publikáciam, ktoré sú vysledkom klinických štúdii a výzkumu probiotík a črevnej mikroflóry.

Aj napriek rôznym európskym opatreniam sa trh s probiotikami veľmi rozrastá. V roku 2008 bolo celosvetovo predaných probiotických potravín a nápojov na úrovni približne 15 biliónov dolárov, do roku 2013 sa predpokladá nárast na 22 biliónov dolárov.

Poruchy rovnováhy črevnej mikroflóry, kde často trpíme hnačkami, zápchou alebo nadúvaním. Problémy s trávením sú veľmi časté, ale vo väčšej miere ich má až 80% ľudí. Týmito ťažkosťami trpí podstatne viac žien. Príčiny tráviacich ťažkostí môžu byť kombinované. Často k ním prispieva nevyvážená strava, nadmerný stres a nedostatok pohybu. Probiotiká, ktoré sú doslova zásobárňou priateľských baktérií pomáhajú rovnováhu črevnej mikroflóry obnoviť.

ProbioLact obsahuje 10 miliárd priateľských baktérií v odporúčanej dennej dávke.

Cestovná hnačka.

Cesta, obzvlášť do exotických krajín, prinášajú často zmeny v jedálničku. Prítomnosť pre naše telo nezvyčajných baktérií, ale taktiež cestovná horúčka, stres alebo únava z cesty majú neúprosný výsledok. Až každého druhého turistu postihne na cestách hnačka. Štúdie, publikované v renovovaných vedeckých časopisoch ukázali, že priateľské baktérie sa vyskytujú prirodzene v našom tele, sú zásadným faktorom pre udržanie prirodzenej a normálnej funkcie čriev.

ProbioLact obsahuje 10 miliárd priateľských baktérií v odporúčanej dennej dávke.

Obnova črevnej mikroflóry po liečbe antibiotikami.

Antibiotiká už zachránili milióny životov. Pomáhajú nám ničiť všetky citlivé patogénne baktérie a likvidujú tak infekčné ochorenia. Bohužiaľ, z podstaty ich účinku sa ich pôsobenie neobmedzuje len na choroboplodné baktérie. Kým prechádzajú naším tráviacim traktom, negatívne ovplyvňujú aj prirodzenú mikroflóru. Tento jav sa u niektorých pacientov môže prejaviť napríklad hnačkou alebo zápchou. Keďže probiotiká predstavujú doslova zásobáreň priateľských baktérií, sú stále častejšie pacientom odporúčané, súčasne s antibiotikami užívať aj probiotiká.

ProbioLact obsahuje 10 miliard priateľských baktérií v odporúčanej dennej dávke.

Probiotické vložky Intimea obsahuju lactobacily a kyselinu mliečnu. Používať vložky Intimea znamená doplniť lactobacily tou najprirodzenejšou cestou.

Opakované vaginálne zápaly.

Až 25 žien zo 100 trpí opakovanými vaginálnymi zápalmi. U týchto žien stačí k rozvinutiu zápalu len veľmi málo, často iba prechladnutie, únava, zhoršená životospráva, alebo návšteva kúpaliska. Obzvlášť v týchto prípadoch je žiadané starať sa o mikroflóru intímnych partií. Pravidelne dopĺňať chýbajúce lactobacily a kyselinu mliečnu používaním intímnych vložiek INTIMEA každý menštruačný cyklus.

Posilnenie imunity.

Až 70% imunitného systému pôsobí v čreve. K správnej činnosti imunitného systému, ktorý má za úlohu likvidovať škodlivé baktérie, je zdravá črevná mikroflóra nevyhnutná. Narušená črevná mikroflóra sa prejaví menšími a často i väčšími zdravotnými ťažkosťami. Tieto problémy sú spojené s trávením, ale aj so zníženou obranyschopnosťou organizmu ako celku.